Dökme Çaylar
Dökme Çaylar
Keyfin bardağa döküldüğü an
Keyfin bardağa döküldüğü an
Lipton Siyah İnci
  • Lipton Siyah İnci
  • Yellow Label
  • Earl Grey Çayı
  • Golden Ceylon Çayı
  • Doğu Karadeniz Çayı
  • İlk Hasat Çayı

Dökme Çaylar

Lipton 100 yılı aşkın uzmanlığıyla çay yapraklarını dikkatle topluyor, harmanlıyor ve sizlerin beğenisine sunuyor.
Demliğinize her bardak çay için bir çay kaşığı Lipton Yellow Label çayı koyun. Bir kaşık da fazladan ekleyin. Çayınızı demlerken taze kaynamış içme suyu ve porselen demlik tercih edin. Her zaman yaptığınız gibi, 15-20 dakika demleyip servis yapın.

Lipton Siyah İnci
Türkiye'nin çay tarlalarından toplanan ve mükemmel bir çay lezzeti için iri yapraklar halinde kurutulan taze çay yapraklarını, ateş kırmızısı bir dem için çay taneleri ile harmanlayan yeni Lipton Siyah İnci, her bardakta gerçek çay keyfine dönüşüyor.

Harmanı ve ateş kırmızısı demiyle yoğun bir çay lezzeti sunan Lipton Siyah İnci, en keyifli anlarını bir bardak çayla tamamlamak isteyen çay severlerin vazgeçilmezi olacak.
Lipton Yellow Label
Doğu Karadeniz'in en seçkin çayları ile Endonezya çaylarının Türk damak tadına uygun harmanından oluşur. Geleneksel çay lezzetini yakalabileceğiniz bir aroma ve kokusu vardır.
Lipton Earl Grey
1803 yılında İngiliz soylusu Earl Grey Çin'de siyah çay yapraklarıyla bergamot aromasının harmanından elde edilen çok lezzetli bir çayla tanışır ve bu lezzeti tüm dünyaya tanıtmaya karar verir. O yıllardan itibaren Earl Grey Çayı nefis lezzeti ve kokusuyla çayseverlerin önde gelen tercihlerinden birisi olur.

Yeni Lipton Earl Grey, demlenmeye hazır muhteşem bergamot aromalı harmanı ile; tekrar harman yapmaya gerek bırakmadan; Earl Grey tutkunlarına mükemmel bir çay keyfi sunuyor.
Lipton Golden Ceylon
Altın rengi ve nefis tadıyla yüzlerce yıldır çayseverlerin önde gelen tercihlerinden olan Seylan Çayı, Seylan'ın yüksek dağlarının eteklerinden toplanan çay yapraklarından elde edilir.

Uzun yapraklı (Orthodox) Seylan ve Vietnam çaylarının harmanından oluşan Lipton Golden Ceylon Çayı, buruk ve güçlü bir tat arayanlara vazgeçilmez bir lezzet sunar.
Lipton Doğu Karadeniz
Lipton'dan yerel Lezzet! Geleneksel Doğu Karadeniz Çayı, özel harmanı, rengi ve aromasıyla tam damak zevkinize uygun bir çay.

Doğu Karadeniz Bölgesi'nde yetiştirilen çaylar özenle seçildi. Lipton uzmanlığı ile harmanlandı ve vazgeçemeyeceğiniz, mükemmel bir lezzete dönüştü...
Lipton İlk Hasat
Çayın en özel hali... Lipton İlk Hasat.
Doğu Karadeniz'de çay, Mayıs ayından Ekim ayına kadar süren 3 hasatta toplanır. Mayıs ayındaki ilk hasatta toplanan çay yaprakları, en taze çay yapraklarıdır.

Lipton, baharın gelişiyle filizlenen bu taze çay yapraklarını özenle topladı, ilk hasatta toplanan taze çay yapraklarının rengi, aroması ve lezzetiyle çok özel bir çay yarattı.
Yeni Lipton İlk Hasat; etrafı saran mis gibi kokusu, berrak demi ve kolay içimiyle siz çay tutkunlarına mükemmel bir çay keyfi sunuyor...
Çaylarımız